Rosamunde Pilcher “Suve lõpp”

Saatuse sepp vol 2 märts

TAGAKAANELT: ane Marsh istub suve lõpul California rannas ja rändab mõtetes tagasi lapsepõlve lemmikpaika – kaugel Šotimaal asuvasse Elviesse. Ta meenutab kanarbikuga kaetud mäenõlvu ja üksildast järve, vanaema ja muidugi Sinclairi. Jane on nägusat Sinclairi lapsest saadik salamisi armastanud. Vanaema advokaadi ootamatu visiit ajendab Jane’i naasma Šotimaale, kus teda ootab ehmatav tõdemus, et kõik ei ole päris nii, nagu ta on arvanud, ning võib juhtuda, et elu esimene armastusavaldus ei olegi õnne allikas.

Mul oli eelmise kuu raamat loomingu raamatukogust ja meesautori poolt kirjutatud. Ega seal palju värve valida polnud ja nii sai võetud must ja juurde valge. Mustvalge lipp on Inglismaal Cornwallis ja just seal on pärit ka Rosamunde Pilcher

Väge kerge ja suvine jutustus tüdrukust, kes on oma isaga kolinud Ameerikasse. Ootamatult tuleb tal aga sõita tagasi Šotimaale vanaema juurde. Vanas kodukohas kohtub ta oma onupojaga, kes on olnud tema lapsepõlvearmastus. Paraku tuleb õige pea välja, et kõik ei olegi nii kena kui välja paistab ja lugu võtab vahepeal isegi pisut ohtliku pöörde. Lugu ise lihtne ja kerge lugemine.

  • Kirjastus: Eesti Raamat
  • Ilmumisaasta: 2004
  • Lehekülgi: 128