M.C. Beaton “Halastajaõe surm”

LVK 2023 teema nr 46. Raamat, mille kaanel on jänes või kass (algab jänese/kassi aasta)

Hamish Macbeth #31

TAGAKAANELT: Hamish oli tujust ära. Erinevalt oma uuest paarimehest Charlie Carterist, kes tõmbas naisi magnetina ligi hoolimata sellest, et ta oli suur ja kohmakas nagu kõndiv katastroof, oli Hamish jälle korvi saanud. Ta istus üksi hotellirestoranis, sonkis oma osso bucco’t ja mõtles, miks ümbritsevad teda alati kaunid ja kättesaamatud naised.
Hamish oli näinud ilmutust: kergel sammul lähenevat halastajaõde viksi mütsikese, kommivärvides triibulise kleidi ja mustade sukkadega, kes nägi välja nagu muinasjutust välja astunud. Gloria Dainty. Hamish oli neiu õhtusöögile kutsunud ja too oli tulemata jäänud.
„Esimest korda elus,“ ütles Hamish oma hiljem kodus oma loomadele, „kuluks mulle ära üks kena pisike kuritegu, mis mõtted mujale viiks.“
Möödub vaid paar päeva ja Hamish komistab tõepoolest kuriteo otsa. Ja samal hetkel saab selgeks, et kenal halastajaõel oli väga mõjuv põhjus tulemata jätta.

Selle raamatu lugemise ajal viibisin mõned päevad Edinburghis. Õnnestus käia ka sealses loomaaias ja üheks eksponaadiks oli Šotimaa metskass. Kuna raamatus just selle kassi ümber paras kemplemine käis, siis oli huvi oma silmaga seda kassi näha üsna suur. Nii ma seal puuri ees passisin, aga keda ei näinud, oli kass. Nojah, eks peab siis teinekord tagasi minema. Macbethi lugusid olen lugenud juhuslikult ja suvalises järjekorras. Need on ikka olnud mõnusaks vahepalaks ja nii ka seekord. Mulle väga meeldib Šotimaa mägine loodus ja maalilised külakesed. Täitsa kujutan ette, kuidas üks krapsakas konstaabel seal toimetab. Seekord saab Hamish taaskord kenalt naiselt korvi. Tal kohe üldse ei vea naistega. Paari päeva pärast leitakse naine surnuna. Nagu sellest veel vähe, teeb meele mõruks pidevad küsimused tema kassi kohta. Seekord on naistega kimpus ka Charlie.

  • Kijastus: Tänapäev
  • Ilmumisaasta: 2022
  • Lehekülgi: 252