Mae Lender “Minu lõunamaa”

LV 2022 teema nr 23. Raamat, mille on kirjutanud või illustreerinud sinuga samas koolis või institutsioonis käinud kirjanik.

TAGAKAANELT: Istun hüti ees ja vaatan uusi saabujaid: pikast lennust oimetud ja veidi ehmunud, kahvatud ja sültja olemisega inimvared, paksud vammused higisele ihule kleepumas. Kohalikud kauplejad, söögikohtade sisseviskajad ja taksojuhid lendavad neile innukalt peale. Unistuste puhkus on algamas!

Rännuteele on turiste ahvatlenud ilusad puhkusepildid, ootused on suured. Kas tegelikkus suudab aga iga kord lootustele vastata? Kas lõunamaal paistab alati päike, meri on laisalt tüüne, palmi all ootavad võrkkiik ja külm kokteil?

Ma kutsun sind endaga vaatama selle meelitava klantspildi taha. Milline näeb tegelikult välja elu paradiisisaarel, kuidas vaimselt kirgastuda Balil, salsatada Kuubal, rumm käes ja sigar hambus, väriseda röövlite hirmus Brasiilias, mõnuleda Türgi saunas, veeta mesinädalaid Mauritiusel, katsetada isemoodi öömaju Portugalis ja uidata Korfu salarandadel…

Reelikaga oleme käinud samas põhikoolis. Teema küll aastake minust eespool.

Tegelikult reisiraamatud pole üldse minu tassike teed. Aga Reelika raamatud on mõnusa huumoriga vürtsitatud, nii et neid võib lugeda küll. Nii mõnigi lugu pakkus mõnusat äratundmist ja olgem ausad, kergendust, et uhhh… ma polegi ainus, kellel õnnestub reiside aeg mingeid nõmedaid prohmakaid kokku keerata.

Mõnus meelelahutuslik lugemine, kus leidub ka kasulikke nõuandeid. Näiteks mina küll kuulnud pole, et Kuubas on WC-paberiga kehvad lood.

  • Kirjastus: Petrone Print
  • Ilmumisaasta: 2022
  • Lehekülgi: 280