Tea Kask “Tänavalapsed: uus algus”

Raamatukoguse väljakutse 2022 september

TAGAKAANELT: Igapäevaelus me ei märkagi tihtipeale tänaval hulkuvaid lapsi. Ent selle raamatu autor kasvatab oma peres kaht tänavalast. See jutustus ongi kirja pandud nende laste räägitu põhjal.
See, mida nad on pidanud läbi elama, et endale elatist teenida, et kõhutäit süüa saada, tundub nii ebainimlik ja šokeeriv. Need lapsed on kokku puutunud kogu selle rämpsu ja halastamatusega, mis tänavaeluga kaasas käib.
Need poisid on elanud tänaval, vahel ka oma kodus ja turvakodudes juba kolm aastat. Väiksem oli nelja– ja suurem viieaastane, kui algas nende seiklusrikas ja karm elu. Neil olid jäänud kuulmata oma unelaulud, tundmata lapserõõmud ja teadmata muinasjutud.
Nad tahavad ise rääkida kõigest sellest, mis on neil seljataga, justkui lootes seda kõike endalt maha raputada.

Minu raamatukoguhoidja ulatas mulle selle raamatu, kui küsisin talt, millist raamatut viimati luges. Ja no oli see alles ülk lugemine. Midagi nii kõhedusttekitavat pole ammu lugenud. Loen ja tunnen, kuidas kõik karvad kehal turri lähevad, pisarad voolavad ja kusagil kuklas on teadmine, et tegelikult just nii see kõik ju ongi. Väga karm lugu sellest, kuidas väga pisikesed lapsed satuvad tänavale, kerjama, liimi nuusutama ja vargile. Raamatu teine pool räägib sellest, kuidas poisid saavad uue alguse kasuperes.

  • Kirjastus: Avita
  • Ilmumisaasta: 2011
  • lehekülgi: 198

Tea Kask on kirjutanud raamatu “Tänavalapsed”. “Tänavalapsed: Uus algus” on väikese lisaga sellest, kuidas poisid omale kasuperes koha leiavad.