Þórarinn Leifsson “Vanaema Huldi raamatukogu”

Raamatukogude väljakutse 2022 juuni

TAGAKAANELT: Albertķna elab kummalises maailmas, kus pole ühtegi raamatut ja koolis õpetatakse vaid laenuintresse arvutama. Internet on ammu keelatud ja peaaegu kõik on Kuldpanga kontrolli all. Korraga hakkavad täiskasvanud kaduma. Siis aga saabub vanaema Huld, kaasavaraks hiiglaslik raamatukogu ja ohtlikud teadmised. Edasi pole miski enam endine.

Lugedes oli kogu aeg pisut imelik. Et misasja? Mis see veel on…. ja nii lõpuni välja. No aga eks see imelik tunne tekibki, kui loed maailmast, kus lugemine on keelatud ja isegi kahjulik. Lugu ise tegelikult vägagi uudne ja vahva.

  • Kirjastus: NyNorden
  • Ilmumisaasta: 2012
  • Lehekülgi: 188

Mina sirvisin 3/2022 Raamatukogu. Leidsin sealt artikli “Meie eesmärk on teha inimesi õnnelikuks”. Selleks, et nii lugejad, kui raamatukogutöötajad oleksid õnnelikud, tehakse pidevalt erinevaid infokorjeid ja vastavalt tulemustele tehakse teenuste pakkumises muudatusi. Tore on see, et oma ettepanekuid saavad esitada kõik raamatukogud, olenemata asukohast või suurusest. Mina tunnen end juba praegugi raamatukogus õnnelikuna, aga nii tore, kui püütakse ikka veel paremaks saada 🙂