Märt Treier “Eluolulised lood”

Raamatukogude väljakutse märts

TAGAKAANELT: “Eluolulised lood“ on Märt Treieri teine jutukogumik. Nii nagu eelmiseski jagab ta muhedaid tähelepanekuid igapäevaelust ja inimestest. Elu kinnitab kõike, tuleb vaid õige näide leida.

Selle raamatu esitlust vaatasin veebist, kus Kirjanikuga vestles Enn Eesmaa. Märt Treier on mulle alati väga aukartust äratava inimesena tundunud. Ta märkab selliseid pisiasju, millest teeb väga otseseid järeldusi ja mõtiskleb selliste asjade üle, mida igaüks tähelegi ei oska panna.

Mulle tema mõtisklused meeldivad. Seda raamatut ei saa lugeda nii, et autori hääl ei oleks kõrvus. Aga mulle see meeldib. Rahulik ja mõnusa tämbriga. Lugusid tuleb lugeda jupikaupa ja siis lasta mõtetel seedida. Päris palju on lugusid koolist. Ja tegelikult on nii mõnigi lugu väga tähelepanuväärne. Kasvõi see, et ühes koolis on projektiga soetatud 50 paari suuski. Ja lapsed siis suusatavad paar tundi iga päev peale tunde. Miks? aga selleks, et mitte liiga vara koju jõuda. Ja seda kõike lapsevanemate soovil, sest viimastel on niigi nii raske ja stress ja kodus on üksi hea mugav olla.

  • Kirjastus: Hea Lugu
  • Ilmumisaasta: 2021
  • lehekülgi: 197