Marje Ernits “Armastus ja kurjus”

LVK 2022 teema nr 4 Eesti autori raamat, kes on küll palju raamatuid kirjutanud, kuid sina pole veel tema raamatuid lugenud 

TAGAKAANELT: Kui Sandra üle pika aja jälle koolivend Pauliga ülikooli ühiselamutoas kohtub, ununevad tüdruku peas kõik läbielatud mured ja õnnetused. Taas vallutab poiss ta hinge oma näilise hoolitsuse ja armastusega. Paul on Sandrat alati ihaldanud, kuid mitte armastanud. Paul ei oskagi armastada, sest mees on hingelt toores. Ajapikku jõuab see arusaam ka Sandrale ja ta teeb julge otsuse.

Marje Ernits on terve portsu raamatuid kirjutanud. Ma olen neid ka näinud, kuid miskipärast pole ükski neis veel minu lugemislauale jõudnud. Ma nüüd täitsa teadlikult võtsin ühe, et sellesse teemasse lugeda. Räägib see raamat väga kiiva kiskunud kiindumussuhtest. Mida lehekülg edasi, seda hullemaks kõik läks. Eks need inimsuhted on keerulised ja mõni inimloomus kohe kuidagi ei klapi teistega. Siiski oli väga vastik sellisest mürgisest suhtest lugeda ja terve raamatu hoidsin pöialt, et Sandra omati kord mõistab, kellega tal tegu.

  • Kirjastus: Tormikiri
  • Ilmumisaasta: 2009
  • lehekülgi: 139