Lucy Maud Montgomery “Roheliste Viilkatuste Anne”

LVK 2021 teema nr 17 kultuslik teos, mida sa pole mingil põhjusel veel lugenud

TAGAKAANELT: Kui õde-venda Marilla ja Matthew Cuthbert otsustavad võtta vaeslaste varjupaigast endale talutöödele abiks poisi, pole neil aimugi, kuidas kogemata kombel Rohelistesse Viilkatustesse saadetud punapäine tüdrukunääps nende elu pea peale pöörab. Romantiline lugu tundlikust ja kärme keelega Anne Shirleyst, kelle päikeseline loomus ja äärmiselt elav kujutlusvõime toovad talle niihästi hulganisti sõpru kui ka paksu pahandust.
Raamatu järgi on tehtud näidend ja muusikal, vändatud film ja teleseriaal ning multifilm.

Olgu kohe öeldud, et ma pole näinud selle raamatu põhjal tehtud multifilmi ega ka filmi ja mul puudus üldse igasugune aim, mis mind ees ootab. AGA kui ühtäkki kõik hakkasid töö juures mingist sarjast rääkima, mida nad vaatasid ja ma midagi ei teadnud (sest ma ju ei vaata peaaegu üldse telekat) ja siis keegi ütles, et noh, tead ju küll, see on SELLE tuntud raamatu järgi tehtus sari…. Siis oli piinlik küll, sest ma olin kuulnud küll, et selline raamat on olemas, aga selle sisust ei teadnud ma midagi. Igatahes nüüd on see viga parandatud ja minul ka teadmine olemas. Goodreadsist avastasin, et sellel raamatul on veel päris palju osasid, nii et täielikku pilti mul sellest loost veel siiski pole, kuid algus on tehtud.

Kuna tundub, et tegu on klassikaga, mida kõik peale minu teavad, siis ma sisust midagi pikemalt kirjutama ei hakkagi. Mulle see raamat meeldis. Mulle meeldis see optimism, mis Annes oli ja no see piiritu fantaasia…. Kuigi kohati muutuse see pisut tüütavaks, siis mõnikord tahaks ise ka osata niimoodi elu näha.

Nüüd kui raamat on loetud, siis äkki kunagi vaatan ka mõne filmi/multifilmi/sarja ära.

  • Kirjastus: Hums
  • Ilmumisaasta: 2001
  • Lehekülgi: 391