Fujita “Wotakoi: Love is Hard for Otaku, Vol 1”

LKV 2021 teema nr 14: Raamat Jaapani või Hiina autorilt

TAGAKAANELT: The awkward, romantic comedy manga about geeks in love that inspired the new anime! Can a professional man who’s secretly a hardcore gamer and a woman who’s secretly a fujoshi date without their hobbies getting in the way, or revealing each other’s secrets?

Narumi and Hirotaka are, by all appearances, a power couple. They’re young, good-looking professionals. But they have secrets from everyone but each other: They’re serious geeks! Narumi is a fujoshi, and Hirotaka’s a hardcore gamer. Their sweet, awkward love story started life as a webcomic before becoming a full-blown manga series by popular demand, and is about to become a major anime series!work.

Ma siis proovisin ka lugeda ehtsat Jaapani mangat. Ja oli ka mul alguses pisut arusaamatu kuidas täpselt see lugemine käib. Õnneks tuli selgus üsna kiiresti ja võis rahumeeli lugema asuda. Ilmselt on olemas palju ägedamaid mangasid, kui see mis mulle kätte juhtus. See konkreetne Manga polnud minu jaoks küll suurem asi, aga ilmselt neile, kes täiega fännavad Jaapani popp-kultuuri, on see väga meelepärane. Tegu peaks olema siis romantilise komöödia mangaga kus peategelasteks on salanohikud (arvutimängurid, anime ja mangade fännid). Kogu tegevustik toimub nende suhete ümber aga tegelikult ei liigu lugu kuhugi edasi. Tööl, peale tööd baaris, kaklevad, lepivad, mängivad arvutimänge…. ja siis järgmisel päeval jälle sama teema….

Ma saan aru, et ma pole ilmselt selle raamat sihtgrupp ja ilmselt just seetõttu jäigi minu jaoks üsna arusaamatuks kogu raamatu sügavam mõte, kui seda üldse olemas oligi….

  • Kirjastus: Kodansha Comics
  • Ilmumisaasta: 2018
  • Lehekülgi: 274