Sven Nordqvist “Pettsoni jõulud”

TAGAKAANELT: Pettsoni ja tema kassi Finduse jõuluettevalmistused on täies hoos ja neil on kibekiire. Käes on jõulureede ja vaja on veel toitu osta, kuusk tuua ja piparkooke küpsetada. Aga just siis komistab ja kukub Pettson mäe peal õnnetult ja teeb jalale nii haiget, et ei saa enam ei poodi toitu ostma
ega metsa kuuse järele minna.
Findus on juba meelt heitmas ja kardab, et jõulud jäävadki sel aastal pidamata. Aga siis tulevad neile külalised, keda taat ega kass oodatagi ei oska ?

Selle raamatu ostsin oma pisikesele Pettsoni ja Finduse fännile kingikotti. Minu meelest tõeliselt soe ja südamlik jõulumeeleolu looja. Kass ja Taat lähevad metsa kuuseoksi tooma. äkki hakkab kelk libisema ja Pettson kukub nii õnnetult, et jalga saab väga valu. Kuigi kass püüab päästa jõuludest, mis päästa annab, ei saa ta siiski kõigega hakkama ja tundub, et jõulud tulevad sel aastal nukrad. Ootamatult aga laheneb kõik. Tõeliselt soe ja südamlik raamat.

Ja auhind tulebki just jõulumeeleolu loomise eest – Parim jõulumeeleolu loov raamat. Tegemist on rändauhinnaga ja järgmisel aastal saab selle mõni teine tore jõulumeeleolu tekitav teos.