Lia Lou “Kallis Emmie Blue”

LVK 2021 teema nr 20 Raamat mille autori perekonnanimi võiks olla ka eesnimi

TAGAKAANELT:

Kõik armastavad Emmie Blued.

Aga miks ta siis endiselt vallaline on?

Aastaid tagasi lasi Emmie Blue enda kooli õues lendu punase õhupalli oma nime, aadressi ja suure saladusega. Selle õhupalli leidis Prantsusmaa rannalt Lucas Moreau. Ta kirjutas tüdrukule kirja ja neist kahest said lahutamatud sõbrad.

Neliteist aastat hiljem on Emmie Lucasesse meeletult armunud, kuid ei julge seda talle tunnistada. Ta on kõik oma lootused temale pannud ning ootab kannatlikult, millal mees aru saab, et nad on teineteise jaoks loodud. Kuna Emmie on nii jäägitult pühendunud oma armastusele Lucase vastu, on ta unarusse jätnud kogu oma muu elu – ta on täiesti rahul enda mõttetu tööga hotelli ettekandjana ning elab üürilisena vanaproua juures, keda ta peaaegu ei tunnegi. Kui Lucas kutsub Emmie rannarestorani õhtusöögile, et Emmielt ühte asja küsida, on too veendunud – lõpuks ometi palub noormees ta endale naiseks. Aga elus ei lähe ju kõik nii, nagu plaanitud, ega?

Emmie saab teada, et kõik, mida ta arvas elu (ja armastuse) kohta teadvat, oli puhas illusioon. Kas sellist asja nagu „teineteisele loodud” on üldse olemas? Või on tõsi, et elus juhtub kõik siis, kui sa parajasti muid plaane teed? See südamlik ja humoorikas lugu on suurepärane suvelugemine kõigile romantilise kirjanduse sõpradele.

Mõni raamat kohe on sellise olemisega, et tema tahab sinuga kaasa tulla ja muudkui pakub ennast. Vot see oligi just selline. Kõigepealt hakkas silma raamatu taevasinine kaas. Siis kaanel olev punane õhupall. Ja keegi ei saa ju olla õnnetu, kui tal on õhupall….

Kuigi selle raamatu lugemisest on nüüd juba päris hulk aega möödas, on mul siiani meeles, kui positiivse noodiga see oli. Jah seal oli ka valusaid teemasid, südamete murdumist ja reetmist, kuid kokkuvõttes tohutult positiivse meelega raamat.

Raamatu peategelaseks on Emmie Blue. Ta on igati helge olemisega noor naisterahvas. Kuid paraku pole elu teda hellitanud. Lapsena polnud tema ema kunagi kodus ja oma isast ei tea ta midagi. Ühel saatuslikult päeval pöördusid kõik klassikaaslased ta vastu ja ta jäib täitsa üksikuks. Emmie lasi oma kooli õuest lendu punase õhupalli, millega on kaasas tema nimi, aadress ja suur hingekriipiv saladus. Palli leidis Lucas ja neis said parimad sõbrad. Lucas ja tema pere võtsid Emmie kohe omaks ja tänu Lucasele sai Emmie oma traumadest üle.

Tänaseks päevaks on Emmiel uued sõbrad, kuid kiindumustunne Lucasesse on endiselt alles. 14 aastat hiljem usub ja loodab ta, et ometi kord palub Lucas ta omale kaasaks, kuid suur on pettumus, kui teda palutakse hoopis peapeiupoisiks. Loomulikult heasüdamlik Emmie nõustub, kuid see pole sugugi kerge ülesanne, sest südamevalu on talumatu.

Selle raamatu lugemine läks lihtsalt ja kiiresti.

  • Kirjastus: Rahva Raamat
  • Ilmumisaasta: 2021
  • Lehekülgi: 352