Dugald Steer “Egüptoloogia”

TAGAKAANELT: 1926. aastal Egiptusse korraldatud ekspeditsiooni päeviku vormis kirjutatud raamat sisaldab palju sõnalist ja pildilist teavet Muinas-Egiptusest

Raamat on oma ülesehituselt reisipäevik. Suurepärane rohkete piltidega materjal lastele egüptoloogia vastu huvi äratamiseks. Kuigi peamine eesmärk selles raamatus on Osirise hauakambri leidmine, on selles päris suur osa ka püramiididel.

Ülesanne: Kirjuta kui teadlane aastal 3031.

Kallid kodused. Oleme oma uuringutega jõudnud endistele Baltimaade aladele. Leidsime ühest endisest elamust huvitava rulli. Materjal on väga õhuke ja habras materjal. Kuna see on augustatud ja sellesse on pressitud mingid mustrid. Oleme sarnaseid leide leidnud üle maakera ning oleme täheldanud erinevaid mustreid ja märgistusi ja seetõttu arvame, et tegu on mingitlaadi nuputamisülesandega. Samas eile meie uurimisgrupi professor aevastas selle salapärase rulli lähedal ja kokkupuutel süljega ilmutas rull sulamise märke. See viis mõtted uutele radadele. Äkki on see mingitsorti toiduaine, mis sulab suus? Igatahes uurime nüüd ka seda võimalust. Hoian teid uute uudistega kursis.

  • Kirjastus: Sinisukk
  • Ilmumisaasta: 2006
  • Lehekülgi: 30