Roald Dahl “Vapustav härra Revane

TAGAKAANELT: Koperdis, Uimerdis ja Uba on ühed üsna vastikud ja kitsid talunikud. Ja nad vihkavad härra Rebast. Nad on nõuks võtnud härra Rebane kinni püüda. Seepärast asuvad nad tema urusuu ette valvesse, valmis teda maha laskma või surnuks näljutama või ta sealt välja kaevama. Aga kavalal härra Rebasel on teised plaanid…
Millised nutikad mõtted härra Rebase peas liiguvad ja kuidas ta need mõtted ühes oma poegade ja sõpradega ellu viib, sellest see lõbus lugu räägibki.

Roald Dahl on minu keskmise lapse lemmikkirjanik. Tema lood on alati muhedad ja vahvad. See raamat sattus meile suvelugemise programmi kaudu ja lapse kõrvalt lugesin ka ise läbi. Kiire vahepala kavalast rebasest, kes kitsikusse sattudes ei andnud alla vaid leidis ikka lahendusi. Mulle meeldis, et härra Rebane oli lahke ja sõbralik ka teiste künkaelanike (isegi jäneste) vastu ja hoolitses, et ka nemad raske aja üle elaksid. Nagu ikka on kirjanik kirjutanud head tegelased nutikateks ja vaprateks ja pahad tegelased rumalateks ja ahneteks.

  • Kirjastus: Eesti Raamat
  • Ilmumisaasta: 2007
  • lehekülgi: 88