Åsa Larsson, Ingela Korsell “Loitsusau” (PAX#1)

TAGAKAANELT: Idüllilises Mariefredi-nimelises väikelinnas asub salajane maa-alune võluraamatukogu. Raamatukogu on magnet, mis tõmbab enda poole nii häid kui ka kurje jõudusid, mis kõik püüavad ligi pääseda kinniste uste taha peidetud teadmistele. Raamatukogu valvavad õde ja vend Estrid ja Magnar Mimer. Aastaid ei ole kurjad jõud raamatukogu rahu suutnud häirida. Kuni tänaseni. Sama ajal kolivad Mariefredi elama vennad Alrik ja Viggo Delling. Varsti mõistavad Magnar ja Estrid, et ees on ootamas ohtlikud ajad ning poisid pole siin millegi muu kui selle pärast, et aidata neil raamatukogu kaitsta.
Nii nagu kogu maailmas, on ka Eestis jätkunud Rootsi põnevus- ja krimikirjanduse võidukäik. Sarjas „Pax“ on teismeliste igapäevane elu kokku põimitud fantaasiarohkete seiklustega. 9–12-aastastele lugejatele mõeldud raamatu teevad eriliseks illustratsioonid, mille autoriks on Henrik Jonsson.

  • Kirjastus: Varrak
  • Ilmumisaasta: 2014
  • Lehekülgi: 145

Oh sa pühade vahe. Mul on see raamat kogu aeg kodus olemas olnud ja alles nüüd lugesin. Miks? Kuidas? Miks ma varem pole seda lugenud? Kust ma nüüd teised osad saan? Lihtsalt ei mahu pähe, kuidas ma olen midagi nii head maha maganud? Selle kiidukooriga, mis on seda teost/sarja siin ülistanud ma muidugi nüüd ühinen.

Nüüd see joonistamise osa. Mulle joonistamine meeldib, isegi väga. AGA välja ei kuku see just kõige paremini. See mind ei heiduta ja ilmselt joonistaks ma rohkemgi, kui vaid aega oleks 🙂

Minu fantaasiamaailmas elavadki just sellised rõõmsad karvapallid. Hoian neid endas, et olla iga päev koolis positiivne ja naeratav 🙂