Roald Dahl “Suur sõbralik hiiglane”

LVK 2021 teema nr 12 Sinu lemmik Lugemise väljakutse 2019 teemade hulgast (Tegevus toimub Inglismaal)

TAGAKAANELT: Sophie õnneks on Suur Sõbralik Hiiglane(SSH) märksa päikeselisem loomus kui tema jälestusväärsed liigikaaslased, kes harrastavad öiseid ajujahte inimeste maale. Nad röövivad unesoojast voodist väeteid lapsukesi ja neelavad neid siis hulgakaupa hommikusöögiks. Et hiiglaste hirmuvalitsust väärata, mõtlevad Sophie ja SSH, kaks juhuse tahtel sõbrunenud vaprat hinge, välja hiilgava plaani, kuidas neist kogu maailma lapsi ohustavatest koshmaarsetest küttidest vabaneda. Nad otsustavad vastata hiiglastejahiga.

  • Kirjastus: Eesti Raamat
  • Ilmumisaeg: 2001
  • Lehekülgi: 207

Roald Dahl on minu keskmise poja lemmikkirjanik. Ta põhimõtteliselt ei loe vabatahtlikult teisi autoreid ja kui ta siis mõne Dahli raamatu läbi saab, siis soovib alati selle üle pikalt arutleda. Nii ei jäägi muud üle kui ise ka lugeda, et osata midagi kaasa rääkida.

Tunnistan, et Dahli lood meeldivad mulle endalegi. Mõnusad “kiiksuga” ja kohati üle vindi. Sellest raamatust on tehtud ka film ja ka see oli täitsa tore vaatamine.

Raamatu peategelaseks on Suur Sõbralik Hiiglane (SSH), kes ühel ööl näppab orbudekodust Sophie ja viib ta hiiglastemaale. Seal selgub, et mitte kõik hiiglased pole sõbralikud, ning hiiglaste lemmiktoit on inimesed, keda nad jahivad ööseti. SSH on aga üldse hiigleste hulgas väikseim ja äbarikuim ning Sophie suureks kergenduseks ka taimetoitlane. Kui teised hiiglased asuvad Inglismaale jahile minema, hakkavad Sophie ja SSH välja mõtlema plaani, kuidas tigedaid hiiglaseid takistada. Mängu tuleb Inglismaa kuninganna, unenäod ja põnevad mullijoogid, kus mullid liiguvad hoopis ülevalt alla …