Naomi Novik “Tema majesteedi lohe”

Ulmekirjanduse väljakutse 2020 teema nr 4 Altrenatiivajalugu

TAGAKAANELT:

“Tema Majesteedi lohe” on esimene osa alternatiivajaloolisest fantaasiasarjast „Temeraire”, mille tegevus toimub Napoleoni sõdade ajal, kus olulise lahingujõuna on kasutusel lohed.

Will Laurence on sõjalaeva kapten hetkeni, kui tema silme all koorub lahingus sõjasaagiks võetud munast lohe Temeraire, kes pole nõus oma juhina tunnistama kedagi teist peale Willi. Korraga on Laurence’i maailm pea peale pööratud ja teda vaevab tohutul hulgal küsimusi: Kuidas lohet rakmeisse panna? Millega sööta lausa silmanähtavalt suuremaks sirguvat lohepoega? Kas teistsuguse eluga harjunud mehel on üldse võimalik kohaneda lohedele ja lenduritele mõeldud muust maailmast eraldi asuvas varjes? Kuidas suhtuvad mujalt tulnusse teised lendurid? Ning mida küll arvavad kogu loost kodukanti ootama jäänud Edith ja noormehe vanemad?

Alguses raamatut lugeda asudes ei saagi aru, et midagi teistmoodi on, aga siis leitakse kaaperdatud laevast suur muna, lohemuna. Peagi see koorub ja nii leiab laevakapten end olukorrast, kus lohe on välja valinud just tema enda juhiks ning nad peavad koos treenima lahinguks Prantsusmaa vastu. Raamatu peategelasteks ongi laevakapten Laurence ja lohe Temeraire. Mulle see lohe meeldis. Nii innukas ja intelligentne.

Lugu mulle meeldis ja kuigi vahepeal tundusid need treeningud väga pikaks venivad, oli lõpp siiski tempokas ja üllatav (kuigi tegelikult ma aimasin seda natuke ka ette).

  • Kirjastus: Pegasus
  • Ilmumisaasta: 2010
  • Lehekülgi: 352