Gregg Loomis “Pegasuse saladus”

LVK 2020 teema nr 19: Raamat kirjastuse Ersen sarjast “Raamat, mida peab lugema”

TAGAKAANELT:

Sajandeid peidus olnud vihjed võivad kirikut alustaladeni raputada…
See, mis algas kahtlase plahvatusena maalilises Prantsuse linnajaos, võib lõppeda avastustega, mis purustavad miljonite inimeste senised tõekspidamised.
Ameerika advokaat Lang Reilly on otsustanud tema õe tapnud plahvatuse tõelised tagamaad välja selgitada. Lähemal uurimisel selgub, et tegemist polegi lihtsalt mõrvaga. Ta satub ajaloo ja religiooni süngeimatesse soppidesse. Ja see võib talle elu maksta. Langi tõeotsingud saavad alguse maalist, mille tema õde oli vahetult enne surma ostnud.

Kas maalis võib olla midagi niisugust, mis võiks kelleski tapmisiha äratada?
Salapärase tee igal sammul tekib Langil järjest rohkem küsimusi. Ta avastab mitu varjatud saladust ja seab oma elu korduvalt ohtu, kuni viimaks jõuab sajanditevanuse salajase ordu jälile, mille liikmed ei kohku isikliku varanduse kaitsmise nimel millegi ega kellegi ees tagasi… 

Selle väljakutse teemaga oli mul kõige raskem. Kohe kuidagi ei kutsunud lugema need raamatud. Lõpuks valisin siis välja ühe, sest pegasus on ju iseenesest väga tore tegelane… Aga pegasustest kui müütilistest olevustest raamatus tegelikult juttu pole.

On hoopis taaskord raamat templirüütlitest, Kristuse surmast, tema hauast jne… Mulle meenutas see raamat väga Dan Browni “Da Vinci koodi” aga palju-palju lahjemas variandis.

  • Kirjastus: Ersen
  • Ilmumiaasta: 2006
  • Lehekülgi: 340