Liisi Õunapuu “Le Rhino” ja “Le Rhino 2”

LVK 2020 teema nr 34. Raamatu autori perekonnanimi on mõni puu või pöösas.

TAGAKAANELT:

„Le Rhino” on koomilises võtmes kirjutatud lugu noorest naisest, kelle ta kallim ootamatult maha jätab, misjärel kogu naise maailm variseb põrmu. Üsnagi veidratel asjaoludel satub ta mõne aja pärast kohta nimega Le Rhino – harjumuspärasest sootuks teise keskkonda, omamoodi imedemaale, kus tema kaaslasteks saavad isikupärased ja värvikad tegelased. Koos jagatakse nii suuri kui ka väikeseid rõõme, aga ka muresid. Tänu uutele sõpradele hakkab muutuma peategelase senine mõtteviis, kuni muutub kogu tema suhtumine maailma, inimestesse, armastusse ja iseendasse – mõistagi positiivses suunas.
Raamatut iseloomustavad mõnus huumor ja lustakas ning mänguline jutustamisstiil, tänu millele mõjub teos äärmiselt kaasakiskuvalt ja tujutõstvalt. Naerukohad on tagatud!

  • Kirjastus: Varrak
  • Ilmumisaasta: 2017
  • Lehekülgi: 197

TAGAKAANELT:

„Le Rhino” teine raamat jätkab peategelase Mirthi elukäigu ja tundeilma kirjeldamist. Mirth töötab endiselt Le Rhinos, kus kõik püüavad toime tulla kaotusvaluga lahkunud töökaaslase pärast, kelle rõõmsameelne vaim näib majas ikka veel ringi uitavat. Et aga Le Rhino töötajad on omamoodi armsate veidrustega, siis aitavad nad tahes-tahtmata üksteise kurbust leevendada. Värvikaid tegelasi lisandub veelgi ja üha uued sündmused ei lase mineviku külge klammerduda.

  • Kirjastus: Varrak
  • Ilmumisaasta: 2018
  • lehekülgi: 184

Kõigepealt peab ütlema, et mulle tohutult meeldib kaanekujundus. Nii ilusad raamatud. Ja ka lugu ise on tegelikult armas. Raskel teemal kirjutatud, kuid siiski raamat ei muutu masendavaks, vaid seal on huumorit ja helgust. Selline mõnus ajaviitekirjandus puhkuseks. Mõnus lugeda, tõmbab sind kergesti endasse, saad tegelastele kaasa elada ja jätab pärast siiski helge tunde.