Ene Rämmeld “Miks mitte? Pourquoi pas?”

LVK 2020 teema nr 8: Raamat, mille pealkirjas on küsimus  Miks mitte

TAGAKAANELT:

Käesolevas raamatus jutustab autor loo naisest, kasutades omalaadset kirjanduslikku mängu, millega annab nii endale kui lugejale fantaasiaruumi.
„Olen iseseisev naine. Mul ei ole oma maja, korterit ega autot, mul pole isegi enam jalg- ega tõukeratast, rulluiskudest rääkimata.
Mõne inimese jaoks olen arvatavasti kõige äpum tegelane, sest mu ainuke vara on suure ekraaniga televiisor, mis enam hästi ei tööta, ja sülearvuti, mis vahel teadmata ajaks kinni blokeerib. See „varandus” asub ühes üsna tavalises Pariisi üürikorteris, kus peaaegu kõik mööbliesemed on tänavalt korjatud.
Õnneks on prantslastel täiesti ükskõik, kuidas ma elan, hakkama saan ja oma arveid klaarin. Nende suhtumine sõltub sellest, milline isiksus sa oled.

Raamatu algus oli päris tore. Üksik naine, elab Pariisis, Täna on tema 65. sünnipäev.  Ühtlasi oli eile viimane tööpäev. Tore tagasivaade töökohale, mis oli Pariisi Pompidou Kultuurikeskuses ja üsna ehedad tänavakirjeldused. Ja siis läheb lahti…. Loeks justkui 65-aastase tiineka armulugu. Issand, mulle meeldib-ei meeldi see mees, oi kuidas kõik mind tahavad, olen nii moekas ja trenditeadlik. Ja siis veel ….. oh üllatust, kui teada tuntud Casanova, kellel on raamatu minategelasel juba aastaid armusuhe, teeb prouale sarvi.

No seda raamatut ei julge küll kellelegi soovitada.

  • Kirjastus: Tammerraamat
  • Ilmumisaasta: 2014
  • lehekülgi: 240