Amy Tan “Köögijumala naine”

Tagakaanelt:  köögijumala naine

Winnie ja Helen, elupõlised sõbrad, on hoidnud üle viiekümne aasta teineteise saladusi. Kui Helen otsustab, et on aeg tõde avaldada, siis teab Winnie, et ta peab oma minevikust rääkima esimesena oma tütrele Pearlile – sealhulgas midagi kohutavat, mida isegi Helen ei tea. Ja nii algab lugu Winnie teekonnast: väikeselt saarelt Shanghai lähedal 1920. aastatel läbi laastatud Hiina Teise maailmasõja ajal ja viimaks USA-sse. „Köögijumala naine” on rabav portree vaprast naisest ning lugu, mis ülistab sidet ema ja tütre vahel, see on meisterliku jutustaja looming.

 

Minu saatus tõi mind ära euraasiast ja küsis vähemalt 400 lk raamatut. 🙂 Minu enda soov oli selle kuu raamatuks leida punase sarja raamat…. nii ta siis tuli.

Seda raamatut oli tõeliselt raske lugeda. Kogu seda viletsust ja häda endast läbi lasta pole just kerge ja seetõttu mul see raamat ei sujunud ka kiiresti. Ilmselt ei saa ma nüüd pikalt ühtegi asiaadist meest kahtlustava pilguta vaadata (mitte et ma neid palju kohtaksin kuskil). Mulle meeldis, et lõpuks lõppes raamat positiivse tooniga.

Raamat oli tegelikult väga hea lugemine. Aga no lõpuks hakkasid need trükivead ikka väga häirima.

 

  • Kirjastus: Tänapäev
  • Ilmumisaasta: 2013
  • lehekülgi: 464

 

IOOSS märts