Karen M. McManus “Kaks suudavad saladust hoida, kui üks on surnud”

LVK 2020 teema 27. Raamat, mille pealkirjas mainitakse surma või suremist.

TAGAKAANELT: kaks suudavad saladust hoida

Echo Ridge’is tõepoolest EI OLE HEA olla iluduskuninganna.
Elleryl tuleb kolida vanaema juurde, keda ta vaevu tunneb, ja asuda elama Echo Ridge’i – pealtnäha täiuslikku väikelinna, mis peidab endas süngeid saladusi. Kunagi jäi seal kadunuks Ellery teismeline tädi. Viis aastat tagasi jõudis üleriigilistesse uudistesse kooli iluduskuninganna mõrv ja tapjaks peetakse ikka veel Malcolmi venda. Nüüd näib, et mõrvar plaanib uut rünnakut.
Kui veel üks teismeline tüdruk kaob, püüavad Ellery ja Malcolm meeleheitlikult saladuste jälile saada. Häda on selles, et saladused on ohtlikud – ja neist teadmine võib olla kõige ohtlikum asi.
Vaheldumisi Ellery ja Malcolmi vaatevinklist kirjutatud põnevik rullub lahti mõnusalt hoogu kogudes, viib usutavalt eksiteele ja sisaldab vapustavaid süžeepöördeid.

See raamat ei läinud nii ladusalt kui autori esimene teos “Üks meist valetab”. Küllap olid ootused kõrged, aga oma osa oli ka selles, et kohe algusest peale oli palju tegelasi ja nende meelde jätmine oli paras väljakutse omaette. Sellest hoolimata oli tegu täitsa mõnusa lugemisega kus oli nii põnevust kui ka üllatusi.  Oli hetki kus ma kahtlustasin kõiki ja lasin end mõnuga ka korduvalt eksiteele viia. Lõpp oli üllatav, pisut küll kahtlustasin korraks, aga ei osanud kõiki niidiotsi omavahel sõlmida.

 

  • Kirjastus: Eesti Raamat
  • Ilmumisaasta: 2019
  • lehekülgi: 310