LVK teema nr 42. Raamat, mille kaanel on kirjas sõna “põnevik” Jørn Lier Horst “Koopamees”

Tagakaanelt: koopamees

Sel korral saabub surm Wistingu enda naabruskonda.
Vaid kolm maja William Wistingu kodust edasi on üks mees neli kuud surnuna virvendava teleri ees istunud. Mitte miski ei viita sellele, et Viggo Hanseni surma taga võinuks olla midagi kriminaalset. Kuigi ta oli elanud teiste hulgas, polnud keegi talle tähelepanu pööranud. Tema surm ei too ajalehtedesse ainsatki pealkirja, kuid miski äratab selles juhtumis Wistingu ajakirjanikust tütar Lines uudishimu. Ta plaanib täiesti tundmatust inimesest kirjutada liigutava portreeloo.
Peagi saab politsei teate uuest surmajuhtumist. Raiealalt leitakse pikaaegse väljas lamamise tunnustega tundmatu mehe surnukeha. Kõmulisest leiust saab alguse üks suurim inimjaht Norra kriminaalajaloos.

Mina pole enne William Wistingu lugusid lugenud. Selgus, et “Koopamees” on selle sarja 9. raamat. See, et ma eelnevaid osasid lugenud ei ole, ei seganud kuidagi. Kuid ilmselt on eesnevates osades tegelasi rohkem lahti kirjutatud. Praegune raamat jättis lugedes mulje, nagu peaks olema kõigi uurimismeeskonna liikmete ja Wistingu tütrega tuttav. Hoolimata sellest oli see  konkreetne lugu igati mõistetav. Lugu kerib vaikselt pinget ja lõpplahendus on ootamatu. Mina jõudsin vahepeal kõiki kahtlustada ja õiget ikka ära ei arvanud 🙂

  • Kirjastus:  Eesti Raamat
  • ilmumisaasta: 2018
  • lehekülgi: 256