LVK teema 41. Raamat, mis on osa raamatusarjast. Hjorth/Rosenfeldt “Mees, keda polnud seal”

TAGAKAANELT:

Sügis. Kaks Jämtlandis matkavat sõbrannat teevad kohutava avastuse: maapinnast mees, keda polnud sealulatuvad välja inimese käeluud. Sündmuspaika saabunud politsei leiab madalast tundruhauast kuus surnukeha, kaks neist lapsed.
Kohale kutsutakse mõrvarühm, kellel õnnestub kahe täiskasvanu surnukeha tuvastada, aga ülejäänud neljaga – perekonnaga – ei jõuta kusagile. Keerukas loos on palju asju, mis kokku ei klapi, ning uurimine liigub üks samm edasi, kaks sammu tagasi.

Sebastian Bergmanile ei paku toppama jäänud uurimine pinget. Selle asemel võtab ta ette äärmuslikke samme, et kindlustada oma habrast sõprust Vanjaga. Kuigi Vanja satub saatuselöökide eest lohutust otsides aina enam Sebastiani juurde, hakkab talle peagi tunduma, et võib olla see polegi saatus, mis tema teele takistusi veeretab.

Sebastian Bergmani kolmas lugu. Ma ei ole eriline krimkade austaja, aga kui need raamatud lõppevad nii nagu praegu on lõppenud kolm esimest osa, siis lihtsalt ei saa ju  lugemata jätta ka järgmist. Igatahes meisterlikult lõpetatud raamat, mis sunnib haarama kohe järgmist.

Seekordses osas ei olegi Sebastian selline seelikukütt, kas ta hakkab maha rahunema või ilmub endine Sebastian järgmistes osades välja? Endine Sebastian tundus põnevam karakter. Ellinor on küll väga segane tegelane ja ma usun, et temast ja tema hullumeelsusest saab lugeda ka järgmises osas.

  • Kirjastus: Helios
  • Ilmumisaasta: 2015
  • lehekülgi: 520