LVK 22. Eesti kirjaniku kriminull. Eet Tuule “Kuristik raisemikul”

TAGAKAANELT: kuristik raiesmikul

Tavaliselt vaikne Soodevahe on suve jooksul üllatavalt populaarseks muutunud. Pikalt kestnud ilusad ilmad meelitavad inimesi loodusesse: ühed lihtsalt matkavad või panevad ujumiskohas peo püsti, teised peavad fotojahti, käivad marjul ja seenel, püüavad kala, teevad trenni ning jooksutavad koeri. Ent on ka praktilisemaid tegevusi – kohalik talumees müttab traktoriga ringi ja haagiselamus suvitav tallinlane valvab püssiga suurt kartulipõldu.
Aga miks kunagised Soodevahe elanikud oma taluvaremete juurde tulevad? Kas neid on tabanud nostalgialaine, et raiesmikuks raadatud metsa ühiselt taga nutta? Või tahavad vanad arved klaarimist?
Kui laupäeva õhtul kõlavad lasud ja voolab veri, ilmuvad kohale raamatust „Jaanituli Käopesas” juba tuttavad kriminaalpolitsei uurijad Marko Tammik ja Piret Velliste, kes peavad asjasse selgust ooma. Nagu elus sageli, peituvad kurbmängu põhjused minevikus.

Keila jõe äärne Soodevahe, mis on kohalike seas populaarne puhke- ja ujumiskoht, osutub üllatavalt kriminaalseks kohaks. Ühel septembrikuu ööl kõlab kaks lasku. Keegi tapetakse ja keegi põgeneb. Kiht-kihilt koorub lahti vaha vaen ja müüdid.  Kohe alguses peale on raamatus palju tegelasi ja läks tükk aega, et vahet teha, kes on kes.  Põnevus püsis raamatu lõpuni ja mõrvarit ma ette ei aimanud.

  • Kirjastus: Eesti Raamat
  • Ilmumisaasta: 2019
  • lehekülgi: 240