Jonathan Stroud “Kisendav trepp”

TAGAKAANELT: kisendav trepp

Londonis on maad võtnud jõletu Probleem: kogu linnas ilmutavad end kõikvõimalikud kummitused, kes pole just sõbraliku loomuga. Ainult noortel on vajalikud erivõimed, mida on vaja nende üleloomulike vaenlaste nägemiseks – ja kõrvaldamiseks.

“Kisendavas trepis” asub söakas ja andekas Lucy Carlyle tööle kummitusuuringute agentuuri Lockwood & Co., mida juhib karismaatiline Anthony Lockwood. Pärast üht öist tööotsa, mis viib koletu avastuse ja katastroofiliste tagajärgedeni, on Lucy, Anthony ja nende sarkastiline kolleeg George sunnitud ette võtma uurimistöö Combe Carey mõisas, Inglismaa kummitusterohkeimas majas. Lockwood & Co. peab tegema kahjutuks mõisa kurikuulsa Kisendava Trepi ja Punase Toa. Kas nad tulevad sellest aga eluga välja?

Raamatu maailm on justkui meie tavaline maailm, aga siis selgub, et see on täis kummitusi. Mõned kummitused on vaiksed ja rahulikud, mõned vaenulikud ja verejanulised. Kummitusi näevad ainult lapsed ja andkamad neist on ametis kummitusküttidena.

Lockwood & Co. meeskond asub uurima piirkonna kõige kummitusrohkeimat mõisa. Peagi selgub, et lisaks kummitustele, tuleb rinda pista ka elavatega.

Väga kaasahaarav ja põnev lugemine.

  • Kirjastus: Pegasus
  • Ilmumisaasta: 2014
  • lehekülgi: 358