LVK teema nr 2. Fännid, andke tuld – skandinaavia krimi! Michael Hjorth, Hans Rosenfeldt “Mees, kes polnud mõrtsukas”

TAGAKAANELT: mees kes polnud mõrtsukas

Enne Aasia tsunamit oli kriminaalpsühholoog Sebastian Bergman tippvormis. Tal oli hea töökoht, armastatud naine ja kallis tütar.
Kuid see oli siis.Pärast tsunamit on enamik Sebastiani häid külgi haihtunud ja ta on ajapikku muutunud ennasthävitavaks vrakiks.Kui politsei leiab soost kuueteistaastase Rogeri ilma südameta surnukeha, satub Sebastian juhuslikult juurdlusse, mida juhib tema endine kolleeg Torkel Höglund keskkriminaalpolitseist. Kõik niidiotsad näivad vihjavat Rogeri koolile, pealtnäha veatule Palmlövska gümnaasiumile, kus on varjul saladused.Kriminaalpsühholoog Sebastian Bergmani käsitleva sarja esimese raamatuga „Mees, kes polnud mõrtsukas“ teevad Hjorth & Rosenfeldt stiilikindla debüüdi, mis on äratanud tähelepanu kogu maailmas.

Ma olen seda raamatut tutvustust näinud korduvalt Lugemise Väljakutses. Sealt see mulle meelde jäigi ja nii ta raamatukogust kaasa haarasin. Jumal tänatud, et haarasin! Olen igati rõõmus ja rahul ning nüüd lähen ja vaatan, kas on ka järgmist Sebastian Bergmani juhtumit saada (või peab järjekorda panema).

Üldse tundub, et Skandinaaviast tuleb palju väärt krimikirjandust. Ei tea, kas pimedad ööd annavad ainest…. ?

  • Kirjastus: Helios
  • Ilmumisaasta: 2015
  • lehekülgi:  408