LV teema nr 12. Raamat, mida soovitab lähedane pereliige David Walliams “Jube Tädi”

TAGAKAANELT: jube tädi

Kas sinul on mõni jube sugulane? Suurem vend, kes ainult kiusab? Vanaema, kes sunnib sööma jäledat kapsasuppi? Onu, kes räägib kohutavalt igavaid anekdoote? Noh, olgu ta kui jube tahes, ei pääse ta ligilähedalegi Stella tädile Albertale. Stella tädi Alberta on kõige jubedam tädi, kes on kunagi elanud. Temal ja ta kohutaval öökullil on kurikaval plaan, kuidas Stellast vabaneda, et saada enda kätte tüdrukule kuuluv hinnaline pärandus. Õnneks on Stellal piisavalt südikust ning üks tõhus – ja veidi kõhedusttekitav – salarelv … 

See raamat meeldis väga minu 11-aastasele pojale. Ta luges selle läbi kahe õhtuga ja küsis seejärel järgmist sama kirjaniku raamatut.

Raamatu peategelaseks on 12-aastane Stella, kelle vanemad on hukkunud autoõnnetuses. Kui Stella ärkab koomast avastab ta, et on jäänud oma jubeda tädi Alberta hoolde. Peagi selgub, et nn autoõnnetus võis olla Alberta korraldatud. Jube Alberta kasutab alatuid võtteid oma tahtmise saamiseks, kuid Stella on nutikas, lisaks saab ta abi korstnapühkija Tahmalt. Algab närvekõditav kassi-hiire mäng.

Raamat on tempokas ja pinge kruvib iga leheküljega. Meeldis ka mulle.

  • Kirjastus: Tänapäev
  • Ilmumisaasta: 2016
  • lehekülgi: 360