LV teema nr 24. Raamat, milles on pühendus. John Bellairs “Müstilise kellaga maja”

Tagakaanelt:müstilise kellaga maja

Orvuks jäänud kümneaastane Lewis Barnavelt läheb elama onu Jonathani juurde ja saab õige ruttu teada, et nii tema onu kui ka nende naabrinaine on võlurid, kes püüavad üles leida onu Jonathani maja seinte sees tiksuvat õudset kella. Kas nad suudavad kolmekesi maailma kindlast hävingust päästa?

Oi mulle meeldis kui ma raamatut lugesin ja kõrvus hakkas kostma Jack Blacki hääl. Ta on minu meelest mõnus näitleja  ja sobib suurepäraselt sellesse ossa. Aga mind häiris ka, et Cate Blanchett sellel raamatukaanel on nii kena ja sile. Raamatus aga on tema tegelane kortsus näoga mutike. Ja kui vaatasin peale raamatu lugemist filmi treilerit, siis oli seal päris mitu täitsa mulle tundmatut lõiku “(nt ma ei lugenud kusagilt välja, et kaheksajalg on mõne ukse taga).

Raamat ise on vahva. Peale maagia ja võlukunsti on selles puudutatud ka sõpruse teemat ja kuigi raamat on kirjutatud juba kaua aega tagasi, on teema aktuaalne ka tänapäeval. Nii nagu Jonathan sõbra hoidmiseks tegi keelatut, tehakse ka praegu kampa kuulumiseks rumalusi.

Pühendus autorilt:  “Priscillale, kes laseb mul endaks jääda”

  • Kirjastus: Pegasus
  • Ilmumisaasta: 2018
  • lehekülgi:  176