22. Raamat, mille pealkirjas on mainitud naisterahvast (N: õde, ema, tütar) Heli Künnapas “Kes kardab välgutüdrukut?”

TAGAKAANELT: kes kardab

Olen viimase kümne aasta jooksul harjunud sellega, et mehed mu elus tulevad ja lähevad. Aga Eleri on mu kõrval sel ajal alati olemas olnud. Ja Meeno on mu elust kogu selle aja kadunud olnud. Äkitselt on aga kõik poolused ümber keeratud ja mul pole õrna aimugi, milliste mängureeglitega seda uut mängu mängitakse.

,,Kes kardab välgutüdrukut?” on Heli Künnapase sarja ,,Mõni õhtu romantikat” kuues raamat. Seekordses raamatus peab kodusesse Pärnu-Jaagupisse naasnud Annely muutunud oludes ümber hindama oma mineviku ning selgeks õppima õppetunni, et kui sa ise oma elu ei juhi, siis teeb seda keegi sinu eest. Sarja kõik raamatud on eraldiseisvalt loetavad. 

Pean tunnistama, et kuigi mulle on Heli Künnapas kirjanikuna silma hakanud, pole ma veel ühtki tema teost kätte haaranud. Selle raamatu sain ma Heli käest jõulukingiks ja nüüd oli just sobiv hetk see ka läbi lugeda.

Raamat on väikeseformaadiline ja seega mõnus voodis või diivanil peos hoida. Ka jutt on selline mõnus, hea lõõgastumiseks lugeda. Mulle meeldis, et kuigi raamatus on kirjeldatud reetlikke sõbrannasuhteid, on peategelases piisavalt enesekindlust ja sisemist tarkust sellest kõigest välja tulla. Minu hinge puudutas ka see andekas poiss lasteaias. See teema on päriselt ka aktuaalne, ja tugisüsteem andekatele pea olematu. Romantikat teeb selles loos aga Meeno, kes on peategelase esimene armastus.

Ma avastasin, et peategelase sahtlisse kirjutatud käsikiri “Tristan” on päriselt Heli ilmunud raamat. See oli vahva üllatus ja nüüd proovin sellegi raamatu oma väljakutsesse mahutada 🙂

  • Kirjastus: Heli Kirjastus
  • Ilmumisaasta: 2017
  • lehekülgi: 146