24. Raamat, mida tahad väga lugeda, aga mis ei lähe ühegi väljakutse teema alla.

Ühest Bangkoki bordellist leitakse mõrvatud Norra suursaadik ja et skandaali ära hoida, prussakadsepitsetakse Oslo võimukoridorides valmis plaan, kuidas olukorda siluda. Politseinik Harry Hole istub purjuspäi lennukisse, et siirduda asja uurima, ja jalutab peagi ringi Bangkoki tänavatel, kus leidub oopiumiurkaid, templeid, lapsprostituute ja erootikabaare. Õige varsti avastab Harry Hole, et asi on enamas kui mõrvas: seina tagant kostab krabinat. Seal on midagi, mis ei kannata päevavalgust.

Ma loen sel aastal nimekirja järgi raamatuid (mitte segamini teemasid), siis ei hakanud üldse uurimagi, mis teemad eespool tulevad ja kas kusagile see raamat ka sobituma hakkab, võtsin lihtsalt oma goodreadsi “to-read” listist ühe raamatu.

Seekord tegu Harry Hole teise juhtumiga, kus ta saadetakse Bangoki uurima Norra suursaadiku mõrva. Üsna pea selgub, et tegelikult keegi et tahagi, et midagi uuritakse ja just seepärast ongi Taisse saadetud alkoholilembene uurija. Hole võtab end kokku ja loobub alkoholist. Talle saab selgeks Tai pornotööstuse mastaapsus ja õõvastuvus.  Üha sügavamalt kaevates, tuleb muudkui uusi leide mõrvaloos.

Selles raamatus pole õõvastav mitte mõrvalugu, vaid hoopis inimkaubandus. Vähemalt minu jaoks.

Jo Nesbø “Prussakad” (Harry Hole #2)

  • Kirjastus: Varrak
  • Ilmumisaasta: 2015
  • lehekülgi: 328