2. Raamat, mille tegevus toimub riigis, kus tahaksid kindlasti ära käia.

Politseinik Harry Hole saadetakse Sydneyssse, et ta aitaks Austraalia politseid noore Norra naise nahkhiirmeesmõrva uurimise juures. Oma teekonnal Sydney valgustkartvates piirkondades kohtub ta prostituutide ja kupeldajate, transvestiitide, klounide ja diileritega. Ja mõne Austraalia põliselanikuga. Harry Hole on sõitnud Norrast nii kaugele, kui üldse sõita saab, juhtum on keeruline ning ööpimeduses mõrvarit jahtides tuleb tal navigeerida üksnes nõrga kaja abil.

Neid riike kus tahaks ära käia on palju. Mulle tundub Austraalia niivõrd teistsugune maa, et seal võiks küll korra ära käia ja koaalasid silitada 😀

Selle raamatuga tegin algust juba 27. detsembril, siis aga vaatasin, et nii ilus ilma ja läksin aiast hoopis vanu vaarikavarsi ära lõikama. Vaarikapuhmas ragistades õnnestus mul saada vaarikavarrega silma ja seejärel kraapsu silmamunale…. Kiirabis määrati antibiootikumide kuur silmale ja nii pidin silma hoopis puhkama ja lugemine jäi soiku.

Nüüd siis on raamat ikkagi lõpule saanud ja sobitub väljakutse 2. teema alla. See on Harry Hole esimene juhtum ja annab hea ülevaate miks ta on selline inimene nagu on. Esimene pool raamatust oli minu jaoks kohmakas ja laialivalguv. Siis äkki oleks kirjanik nagu oma stiili leidnud ja läks väga ladusaks. Ja nagu teisteski osades olin ma mõrvari ära arvamise osas täitsa valel teel.

Jo Nesbø “Nahkhiirmees” (Harry Hole #1)

  • kirjastus: Varrak
  • ilmumisaasta: 2016
  • lehekülgi: 336