Jenny Han “P.S. Ma armastan sind ikka veel”

Tagakaanelt:

Jenny Han’i suurepärases noorteromaanis “Kõigile poistele, keda olen kunagi armastanud” (mida ülikiitvates arvustustes nimetati kenaks ja muretuks armulooks) pööras armumine Lara Jeani elu pspea peale. Lara Jean ei arvanud, et ta armub Peterisse päriselt. Nad teesklesid Peteriga, et on paar, ja siis, järsku, nad enam ei teeselnud. Lara Jean on nüüd veel suuremas segaduses kui enne. Kui ta ellu naaseb teine tuttav poiss, naasevad ka Lara Jeani tunded selle poisi vastu. Kas on võimalik armastada korraga kahte poissi? Kas kuulama peaks mõistust või tundeid?
“Kõigile poistele, keda olen kunagi armastanud” võluvas ja südamlikus järjeloos, mille Jenny Han’i fännid kindlasti lennult haaravad, näeme esimese armastuse kulgu läbi elurõõmsa Lara Jeani silmade. Armastus pole kunagi kerge, kuid ehk just see ongi asja juures kõige imelisem.

Mõlemas Jenny Han’i raamatus muudkui küpsetatakse erinevaid küpsiseid. Mul tuli ka tahtmine küpsiseid küpsetada ja nii ma selle raamatu tuhinas tegin portsu kookoseküpsiseid 🙂

Raamatus jätkub Lara Jeani elu. Ilmub välja viienda kirja saaja ja see lööb kogu asja segamini. Peteriga lähevad suhted pingeliseks, sest tundub, et poiss on ikka veel väga Genis kinni. Kui Gen saab hakkama suure sigadusega, asub poiss teda kaitsma. See aga valab veelgi õli tulle ning Lara ja Peter lähevad lõpuks lahku.  Loomulikult on igale asjale selgitus ja lõpuks lahenevad kõik mured (no peaaegu kõik).

Mis mulle aga eriti meelde jäi, oli Lara sõpruskonna vana mäng, mida nad uuesti mängima hakkasid. Mulle tundub see nii põnev:

Mängu nimi oli salamõrtsukas. Iga mängus osaleja nimi kirjutati paberile ja siis igaüks tõmbas kellegi nime. Selle pidid sa siis n.ö kõrvaldama, kui said selega hakkama, said tema nime endale ja asusid jahtima järgmist ohvrit. niimoodi kuni viimaseni. Mäng võib võtta aega päevi ja nädalaid. Turvapaigad olid kodu ja kool, kui ei saanud sihtmärki kõrvaldada. Sihtmärk oli kõrvaldatud siis, kui oled talle 2 kätt õlgadele pannud.

Jenny Han “P.S. Ma armastan sind ikka veel”

  • Kirjastus: Pegasus
  • Ilmumisaasta: 2016
  • lehekülgi: 304