Neil Gaiman “Kalmisturaamat”

Nobody Owens, sõprade jaoks Bod, on tavaline poiss. kalmisturaamat
Ta oleks täiesti harilik, kui ei elaks kalmistul, kus teda kasvatavad ja õpetavad kummitused ning mille üksildane valvur ei kuulu õieti ei elavate ega surnute maailma. Kalmistul on poisi jaoks nii ohtusid kui seiklusi – igivana Indigo Mees künka all, guulivärav, mis viib hauaröövlite hüljatud linna, iidse aarde võigas ja hirmutav valvur. Ent kalmistult lahkudes ootaks Bodi Jack-mehe rünnak – sellesama, kes on juba tapnud kogu Bodi perekonna..
Armastatud jutuvestja Neil Gaiman naaseb hiilgava uue romaaniga publiku ette. Maagiline, hirmus ning tulvil jahmatavaid seiklusi, kütkestab Kalmisturaamat kahtlemata igas vanuses lugejat.

No ma ei tea. Mulle see raamat ei sümpatiseerinud. Kui raamat algab mõrvaga, peaks ju põnev lugemine tulema. Aga ei. Minu jaoks jäi asi toppama, liiga palju hämamist ja lõpetamata mõtteid. Näiteks kasvõi see, kes need Jackid siis lõppkokkuvõttes olid? Lihtsalt mingi organisatsioon… aga milleks? Kes oli Silas ja mis funktsioon oli auvahtkonnal.  No ja see, et üks 1,6 aastane titt läheb üksi kalmistule ja elab seal kummitustega…. Ma saan aru, et tegu on fantaasiaga, aga hea fantaasia kõigub minu jaoks reaalsuse ja fantaasia piirimail või siis on väga hästi läbimõeldud fantaasia, mis ei jäta liialt palju selgusetuid otsi.

Midagi positiivset ikka ka. Raamatus olid pildid! Ja need olid küll toredad. Ja meeldis ka see, et oli positiivne lõpplahendus (sest algus oli niigi nutune).

Neil Gaiman “Kalmisturaamat”

  • Kirjastus: Tiritamm
  • Ilmumisaasta: 2014
  • Lehekülgi: 303

 

neil

 

Neil Richard Gaiman (10. november 1960) on juudi päritolu inglise ulmekirjanik ning koomiksiautor. 2005. aasta seisuga elab ta Wisconsinis Madisoni ja Minneapolise vahel Minnesotas USAs.

Neil Gaimani kõige tuntum teos on koomiksisari Sandman, lugu Morpheusest, goth’i välimusega Une-Mati taolisest olendist.

Eestikeelseid tõlkeid

  • “Head ended” [Koos Terry Pratchettiga] (Tallinn: Tänapäev 2001).
  • “Ameerika jumalad” (Tallinn: Tänapäev 2003). 
  • “Coraline” (Tallinn: Tiritamm 2004).

Rohkem Gaimani teoseid siit