20. Raamat autorilt, keda oled reaalselt kohanud. Näiteks käinud mõnel ta raamatuesitlusel, näinud tänaval vms.

Minavormis lugu tänapäeva koolikeskkonnast. Halli hiirekese staatuses Elis Sarapik avastab ühel päeval, et ta on rase. Kumma noormehe oma on tulevane laps, kas see laps üldse alles jätta – need küsimused keerlevad peategelase peas, ning talle pole toetajat ei oma sõbrannadest ega kellestki teisest peale iseenda.
Autor tunneb tänast kooliatmosfääri, tal on õnnestunud edasi anda teismeliste muretut, samas ebakindlat maailma, nende arrogantsi oma vanemate suhtes, nende iseotsustamistrotsi.

Selle raamatu autoriga olen palju kohtunud. Me oleme pärit ühest asulast ja käsime koos põhikoolis (tema aastakene eespool). Hiljem kohtusime sünnitusmajas. Minu poeg sündis paar päeva enne tema tütart 🙂

Mulle oleks meeldinud kui see raamat oleks olnud päeviku vormis. Üsna palju sisekõne ja tegelaste mõtteid. Võrreldes “Eleanoriga” siiski palju parem lugemine.

Põhikooli lõpuklassi tüdruk Elis saab teada, et on rase, paraku pole esialgu kindel, kes on lapse isa. Kui isa selgub, siis on sellel juba uus suhe käsil. Ka pole noormees veel valmis vastutust võtma. Selle üheksa kuu jooksul saab lapseootel neiust naine, kes peab üksi toime tulema kõigega. Pere pole just eriti toetav ja nii leiab Elis omale sõbra vanemast mehest, kes olles ise minevikus kannatanud lastetuse käes, ulatab tüdrukule abikäe.

 

Mae Lender “Ma nüüd lähen”

  • Kirjastus: Eesti Raamat
  • Ilmumisaasta: 2013
  • Lehekülgi: 128

 

  • ma nüüd